Керування ресурсами реєстру

Адміністративна панель Control Plane надає вам гнучке управління параметрами, використовуючи потужність Платформи. Це ефективний інструмент для керування ресурсами, що використовуються контейнерами в рамках вашого екземпляра реєстру, забезпечуючи оптимальну працездатність та ефективність.

Керування ресурсами доступне як при розгортанні, так і при оновленні реєстру. Кожний реєстр має розгорнуту конфігурацію сервісів за замовчуванням, яку надалі можна змінити.

1. Перелік доступних сервісів

Таблиця 1. Перелік доступних сервісів для конфігурації ресурсів
Сервіс Опис

bpms

Сервіс, що керує моделюванням і виконанням бізнес-процесів на Платформі.

digitalDocumentService

Сервіс керує операціями, пов’язаними з цифровими документами, такими як створення, зберігання та управління цифровими документами.

digitalSignatureOps

Сервіс керує операціями, пов’язаними з цифровими підписами, наприклад, створення, перевірка та накладання цифрових підписів та печаток на документи.

formManagementProvider

Сервіс відповідає за управління формами, включаючи створення, редагування та обробку форм даних.

kafkaApi

Сервіс для обробки потокових даних у реальному часі.

kong

Сервіс для авторизації та контролю доступу до внутрішніх API-роутів реєстру. Відповідає за управління роутами, запитами та відповідями API. Також контролює пропускну здатність кількості запитів за одиницю часу від клієнтів до кінцевих сервісів (rate-ліміти).

redis

Сервіс для зберігання даних у пам’яті, що часто використовується як кеш або брокер повідомлень. Наприклад, redis зберігає частину даних бізнес-процесів.

restApi

Сервіс надає інтерфейси REST (Representational State Transfer), які дозволяють взаємодіяти із системою через HTTP-запити.

soapApi

Сервіс надає SOAP (Simple Object Access Protocol) інтерфейси для обміну структурованою інформацією у рамках вебсервісів.

sentinel

Сервіс відповідає за моніторинг та сповіщення безпеки на Платформі.

userProcessManagement

Сервіс відповідає за управління процесами, пов’язаними з користувачами, включаючи створення, відстеження та управління процесами користувачів.

userTaskManagement

Сервіс відповідає за управління задачами користувачів, включаючи створення, відстеження та управління задачами користувачів.

Crunchy Postgres

Це дистрибутив PostgreSQL, оптимізований для високої доступності та безпеки. Цей сервіс забезпечує зберігання даних у базі даних PostgreSQL.

2. Налаштування ресурсів

Принцип налаштування ресурсів для усіх сервісів є однаковим, за виключенням Crunchy Postgres, для якого передбачені специфічні параметри:

Max Connections: вказує на максимальну кількість одночасних з’єднань, які Crunchy Postgres може підтримувати. Тобто, якщо ви вкажете значення 200, то не більше 200 користувачів або процесів можуть мати відкрите з’єднання із базою даних одночасно.

Storage Size: вказує на розмір сховища даних, виділеного для Crunchy Postgres. Тобто якщо ви вкажете значення 10Gi, Crunchy Postgres матиме 10 гігабайтів місця для зберігання даних.

  1. Оберіть зі списку сервіс для конфігурації ресурсів і натисніть + (Додати).

    Під час розгортання реєстру усі наявні сервіси налаштовані та передзаповнені відповідними значеннями запитів, лімітів та змінних оточення за замовчуванням.

    Навіть у випадку видалення сервісів зі списку, під час розгортання реєстру Платформа застосує стандартну конфігурацію.

    cp create registry 7

  2. Встановіть власні значення для ресурсів.

    Istio sidecar

    Sidecar — це додатковий контейнер, який запускається поряд з основним контейнером у поді OpenShift. Istio використовує підхід sidecar для внесення змін у мережеві налаштування без необхідності зміни самого додатку.

    • Активуйте параметр Enabled.
      Цей параметр вказує, чи включено використання sidecar Istio для цього конкретного сервісу.

    • Налаштуйте параметри Requests i Limits.

      Ці параметри вказують на оптимальні (Requests) та максимальні (Limits) ресурси, які мають бути виділені для Istio sidecar.

      Requests — це мінімум ресурсів, які OpenShift гарантує для контейнера. У нашому прикладі — це 350m CPU і 128Mi пам’яті для Istio sidecar. Якщо контейнер потребує більше ресурсів, і якщо ці додаткові ресурси доступні, OpenShift зможе їх надати.

      Limits — це максимум ресурсів, які OpenShift дозволить контейнеру використовувати. У нашому прикладі — це 350m CPU, 128Mi пам’яті для Istio sidecar. Якщо контейнер спробує використати більше ресурсів, він може бути примусово зупинений або переведений на нижчий пріоритет у черзі розкладу розгортання подів на нодах.

    Container

    Container — основний контейнер із додатком.

    • Налаштуйте параметри Requests i Limits.

      Ці параметри вказують на оптимальні (Requests) та максимальні (Limits) ресурси, які мають бути виділені для основного контейнера.

      Requests — це мінімум ресурсів, які OpenShift гарантує для контейнера. У нашому прикладі — це 1 CPU, 2Gi пам’яті для основного контейнера. Якщо контейнер потребує більше ресурсів, і якщо ці додаткові ресурси доступні, OpenShift може їх надати.

      Limits — це максимум ресурсів, які OpenShift дозволить контейнеру використовувати. У нашому прикладі — це 1 CPU, 2Gi пам’яті для основного контейнера. Якщо контейнер спробує використати більше ресурсів, він може бути примусово зупинений або переведений на нижчий пріоритет у черзі розкладу розгортання подів на нодах.

    • Змінні оточення (або environment variables) — це динамічні назви значень, що зберігаються в системі й можуть використовуватися різними програмами. Вони особливо корисні в контейнеризованих та розподілених середовищах, таких як Платформа реєстрів, де кожен контейнер або под може мати свої власні змінні оточення. Це дає змогу керувати конфігурацією та поведінкою кожного контейнера або пода індивідуально.

      Змінна JAVA_OPTS використовується для налаштування параметрів JVM (Java Virtual Machine).

      У цьому випадку, вказані параметри -Xms1536m і -Xmx1536m встановлюють мінімальний (-Xms) та максимальний (-Xmx) розмір пам’яті, який JVM може використовувати.

      Ви можете прибрати змінні оточення з налаштувань, натиснувши на кнопку -.
  3. Натисніть Далі, якщо це крок розгортання реєстру, або Підтвердити, якщо це оновлення конфігурації.

    cp create registry 7 2

    При редагуванні реєстру буде сформовано запит на оновлення зі статусом Новий.

  1. Поверніться до розділу Реєстри, прокрутіть бігунок униз сторінки та знайдіть секцію Запити на оновлення.

    cp submit mr 1

  2. Відкрийте сформований запит, натиснувши іконку перегляду — 👁.

    Запропоновані зміни вносяться до конфігурації файлу deploy-templates/values.yaml у разі підтвердження.
  3. У новому вікні зіставте 2 версії змін, переконайтеся, що внесені вами дані вірні, та натисніть Підтвердити.

    cp create registry 7 3